Saulės elektrinės

  • 1710.46  - 2002.79 
  • Tvarus, aplinkos neteršiantis būdas panaudoti beveik neišsemiamus energijos resursus elektrai gaminti. Skamba puikiai, tiesa?

    Būtent tai siūlo šiuolaikiškos saulės elektrinės. Ant jūsų namo stogo ar kieme montuojami „saulės elementai“ (kolektoriai) padės aprūpinti buitį dideliu kiekiu elektros energijos bei prisidės prie daug mažesnių sąskaitų. Pats laikas siekti energetinės nepriklausomybės. Kiekvienam namų ūkiui dabar, kaip niekada anksčiau svarbu užsitikrinti galimybę gauti prieigą prie stabilaus (kainų prasme) energijos šaltinio. Ko gero nėra prieinamesnio resurso už Saulę. Ženkite koją į švaresnį, tvaresnį ir jūsų piniginei draugiškesnį rytojų su saulės elektrine iš mūsų asortimento!

    Saulės elektrinės internetu

    „Rekuperatorių centras“ internetu parduoda saulės elektrines su visais reikalingais priedais ir techninėmis detalėmis. Pagal klientų poreikį atliksime montavimo darbus, parengsime sistemą darbui, ją aptarnausime.
    Prekių puslapiuose pateikiame visą naudingą techninę informaciją apie kiekvieną elektrinę ir jos technines savybes.
    Be to, atrinktų prekių kaina gali būti sumažinta. Perkant su akcija daugeliui klientų pavyksta sutaupyti. Tai ypač aktualu tais atvejais, jeigu nevyksta paramos teikimas iš ES ar valstybės lėšų.
    Mūsų partneriai inBank|Mokilizingas bei Esto lizingas galės greitai įvertinti jūsų paraišką ir pateikti individualų pasiūlymą finansavimui gauti. Net ir perkant elektrinę (su ar be montavimo) lizingu, galite gauti paramą iš biudžetinių lėšų. Tai leidžia džiaugtis maksimaliu lankstumu finansine prasme bei sukuria patrauklias sąlygas visiems namų ūkiams atsinaujinti.
    Nors pirkti elektros gamybos įrangą internetu, „Rekuperatorių centro“ elektroninėje parduotuvėje yra lengva ir patogu, mes norime jums padėti gauti maksimalią naudą. Jeigu domina galimybė įsirengti saulės elektrinę, prieš tai su mumis susisiekite kontaktų skiltyje nurodytu telefonu arba elektroninio pašto adresu. Mūsų komanda padės rasti optimaliausią sprendimą jūsų namams.

    Saulės elektrinių privalumai

    Šiuo metu aktualiausias šios elektros gamybos sistemos privalumas yra greitėjantis atsiperkamumas. Kuo labiau auga elektros kaina, tuo daugiau lėšų sutaupyti galima efektyviai eksploatuojant atsinaujinančią saulės energiją. Įprastai skaičiuojama, kad patirtos išlaidos atsiperka per laikotarpį iki 7 metų. Tačiau, jeigu susiklostytų tokia situacija, kad elektros energija pabrangsta 20%, 30% ar net dvigubai, atsiperkamumo laikas sutrumpėtų. Naudingomis sąlygomis, gavus paramą, investicija neretai atsiperka per keletą metų.
    Saulės energija yra pasiekiama net žiemą ar debesuotą dieną. Tai yra dar vienas reikšmingas privalumas, kadangi net ir darganotu oru elektrinė gamina bei kaupia energiją. Tuo pasinaudoti galima vedant dvipusę apskaitą.
    Šios elektrinės taip pat yra ilgaamžės bei gauna daugiametes gamintojo bei efektyvumo garantijas. Net ir po dešimtmečių garantuojama, kad kolektoriai išlaikys labai aukštą efektyvumą, inverteris tinkamai darys savo darbą be didelių kliūčių, o konstrukcijos nebus pažeistos aplinkos. Vadinamieji saulės akumuliatoriai, su tinkama priežiūra gali tarnauti ištisus dešimtmečius.
    Ties tuo privalumų sąrašas nesibaigia. Be abejonės, saulės energija yra tvarus ir netaršus sprendimas. Jeigu deginant kietą kurą į aplinką išskiriama daug anglies dvideginio, tai po to, kai jie įdarbinami moduliai aplinkos neteršia. Visa sistema (pajungimo schema) yra orientuota į tvarumą bei aplinkai draugišką energijos gavybą. Kartu su elektrinės sumontavimu išauga ir NT vertė, kadangi jis tampa dar energetiškai efektyvesnis bei patrauklesnis pirkėjams.

    Ką turėtume žinoti apie saulės elektrines?

    Saulės elektrinės – tai specialūs elementai, kurie gali pasisavinti fotoninę energiją ir, naudodami fotovoltinį efektą, paversti ją elektros energiją. Šviesos dalelės – fotonai, ateinantys iš saulės, savyje turi energijos, kurią galima panaudoti ir paversti į elektrą. Pasižiūrėjus į saulės elektrinę matosi, kad kiekviena panelė yra sudaryta iš kvadratinių plokštelių. Tos plokštelės yra vadinamos celėmis arba elementais. Kuomet saulės spinduliai pasiekia plokštelės paviršių, jame esantys elektronai išsisklaido ir pradeda keliauti į teigiamą polių. Tas elektronų judėjimas vadinamas elektros srove, kuri ir sukuria energiją iš saulės.
    Saulės elektrinės gamina DC elektros energiją, tačiau ją dar reikia konvertuoti į AC arba kintamąją srovę, kadangi DC elektros panaudojimas namuose yra beveik neįmanomas. Tam, kad tai būtų įmanoma, prie sistemos yra montuojamas dar vienas įrengimas, vadinamas inverteriu (keitikliu). Jame energija konvertuojama ir jau paskirstoma po namus ir teritoriją, kur jos reikia bei gali būti naudojama poreikiams tenkinti.

    Saulės elektrinių priežiūra – svarbiausia informacija

    Saulės energiją naudojančios elektrinės reikalauja tam tikros priežiūros. Nors tai nėra tokie dideli poreikiai kaip su kieto kuro katilais, kuriuos reikia nuolat aptarnauti bei valyti, tačiau saulės elektrinės neturėtų būti paliktos likimo valiai.
    Priežiūrą geriausia patikėti profesionalams. Taip gausite garantiją dėl to, kad valymas ar kiti darbai atlikti kokybiškai. Patys moduliai yra labai delikatūs, todėl netinkamas ir neatsakingas elgesys juos gali nepataisomai sugadinti.
    Iš reguliarios priežiūros perspektyvos svarbiausia yra – sniego ir ledo valymas bei plovimas. Žiemą ko gero neišvengsite situacijų, kada arti modulių ar aplink juos atsiras sniego. Tokiu atveju visų pirma pagalvokite ar verta apskritai daryti darbą, kadangi žiemą energijos gamybos potencialas yra mažesnis. Ledo gramdyti ar tirpdyti negalima, todėl geriausia patikėti priežiūrą profesionalams iš „Rekuperatorių centro“ komandos.
    Nepriklausomai nuo to ar saulės elektrinės sumontuotos ant stogo ar ant žemės, jas rekomenduojama valyti maždaug kartą per 12-18 mėnesių. Kampu sumontuotą įrangą (kurios paviršius yra šlaite), nuplaus ir lietus, tačiau su aukšto slėgio įranga, filtruotu vandeniu bei aukšto slėgio įranga ir kuo neutralesnėmis priemonėmis galite atlikti valymą. Prieš valydami būtinai išjunkite inverterį (keitiklį).
    Beje, optimalų saulės elektrinės galingumą nustatykite pagal savo vidutinį elektros suvartojimą:
    · <350kWh – iki 4kW
    · 350-500kWh – 4-6kW
    · 500-650kWh – 6-8kW
    · Virš 650kWh - ~10kW

    Konkrečius ir geriausius galingumus visada parekomenduos mūsų specialistai.

    Saulės elektrinių kaina ir finansavimas

    Daugumai vartotojų vienas aktualiausių kriterijų renkantis energetinius bei bet kuriuos kitus pirkinius yra kaina. Čia reikėtų išskirti du pagrindinius faktorius – įrangos ir montavimo darbų kainos. Nors du namų ūkiai gali įsigyti vienodo galingumo elektrinę, tačiau priklausomai nuo to, koks sunkus bus saulės elektrinės įrengimas, galutinės sąmatos dydis skirsis.
    Taigi, faktoriai, kurie sudaro didžiausią įtaką galutinei kainai:
    · Elektrinės bendra galia – didėjant bendrai galiai, įprastai mažėja kaina už 1kW, tačiau kyla galutinės sumos dydis;
    · Montavimo sudėtingumo;
    · Jūsų pasirinktos įrangos.
    Nepamirškite, kad dažnu atveju galite gauti labai patrauklias sąlygas finansavimui arba net kompensaciją perkant saulės elektrinę.
    Dėl konkretaus pasiūlymo, kurį sudaro projektavimas, saulės moduliai, keitiklis ir visa kita įranga bei sumontavimo paslauga – kreipkitės kontaktų skiltyje nurodytu telefonu arba elektroninio pašto adresu. Mūsų komanda padės rasti optimaliausią sprendimą jūsų namams.

    Saulės elektrinių efektyvumas – realūs skaičiai
    Daug kas kritikuoja saulės elektrinių potencialą remdamiesi tuo, kad lyginant su Pietų Europa ar arčiau pusiaujo esančiomis šalimis, pas mus saulėtų dienų yra per mažai, kad saulės energija būtų naudinga. Šie skeptikai tikrai nustebtų sužinoję, kad pagal fotovoltinės energijos potencialą (kurią ir naudoja saulės elektrinės) Lietuva turi panašų potencialą, kaip Vokietija ar Nyderlandai. Na, o pastarosios šalys labai daug investuoja ir daug energijos gamina būtent šiuo būdu.
    Tam, kad elektrinė gamintų energiją nebūtini tiesioginiai saulės spinduliai. Nors darganotą ar labiau apniukusią dieną efektyvumas bus mažesnis nei saulėtoje atokaitoje, tačiau Lietuvoje saulės elektrinės efektyviausiai veiks 03-09 mėnesių intervale. Per šį laikotarpį sukaupiate tą galios rezervą, kurio reikės vėlesniam laikui, kai elektrinė energijos gamins mažiau. Būtent tuo metu iš ESO galėsite grąžintis sukauptą energiją lengvatiniu tarifu.
    Grubiai skaičiuojama, kad Lietuvoje, tinkamai įrengta ir atsakingai eksploatuojama, 10kW galingumo fotovoltinė elektrinė, per metus pagamins apie 10,000kWh energijos (~833kWh vidutiniškai, per mėnesį).

    Ar man būtų naudinga saulės elektrinė?

    Turbūt niekam nebereikia įrodinėti, kaip svarbu yra energetinė nepriklausomybė. Energijos gavyba iš dujų ir elektros tampa vis brangesnė, o iškastinis arba kietas kuras taip pat tampa nepatrauklia, pernelyg taršia alternatyva.
    Su saulės elektrine beveik bet kuris namų ūkis gali tapti kone visiškai energetiškai nepriklausomas. Sąnaudos už elektros energiją tikrai sumažės, kadangi nemažą dalį arba net visą poreikį pasigaminsite su elektrine, o vėliau reikės mokėti mažesnį tarifą už energijos „pasaugojimą“ ir panaudojimą.
    Saulės elektrinės yra ilgaamžės, patvarios. Beveik visada galima jas sujungti su šilumos siurbliais ar kita svarbia elektrine įranga, esančia namuose.
    Beveik nebelieka faktorių ar dilemų, dėl kurių saulės elektrinių įsirengimas nebūtų naudingas. Tai dar labiau pastebima, jeigu galite gauti kompensaciją.

    Skaityti daugiau