REKUPERACINĖ SISTEMA

 • REKUPERACINĖ SISTEMA

  Rekuperacinė vėdinimo sistema ne tik išsprendžia namo vėdinimo problemą, bet tuo pačiu grąžina iki 95% šilumos išmetamos su šalinamu oru. Išties su rekuperacija gaunate ne tik vėdinimą ir šilumos taupymą, nes rekuperacinės vėdinimo sistemos suteikia visai kitą gyvenimo lygį, kuris leidžia gyventi sveikiau, jausti mažesnį nuovargį, ilgiau išlikti energingam, greičiau pašalinti nemalonius kvapus, apsaugo namo konstrukcijas nuo pelėsio,  o karštomis vasaros naktimis vėsina patalpas.

  Rekuperacinė sistema – tai viena protingiausių investicijų į nuosavą būstą, nes būtent su rekuperacija įrengtame name galėsite gyventi išties komfortiškai bei turėti mažas mėnesines išlaidas.

  Rekuperacijos sistema gali pagerinti Jūsų gyvenimo lygį arba kainuoti nervų bei pinigų, jei neveiks tinkamai. Bet, kad pasirinktumėte teisingai, Jums nebūtina tapti rekuperacinės sistemos specialistu, nes tam turėtumėte sugaišti labai daug laiko ir klaidžioti tarp skirtingų nuomonių. Pagrindinis dalykas, kurį turite išmokti, tai sužinoti, kokie yra rekuperacinę sistemą turinčių žmonių atsiliepimai, būtinai išsiaiškinkite, kokį tiksliai rekuperatorių jie naudoja, kokia buvo rekuperacinės sistemos įrengimo kaina, kokia įmonė montavo. Sklandų ir patikimą rekuperacinės vėdinimo sistemos darbą lemia pats rekuperatorius, todėl jo pasirinkimas turėtų būti paremtas tik gerais vartotojų atsiliepimais, o ne pardavėjų reklaminiais triukais. Tačiau rekuperacinė sistema susideda ne tik iš rekuperatoriaus, ne ką mažiau svarbu yra patys ortakiai, kurie turi būti kokybiški, su lygiu vidiniu paviršiumi, o pati sistema turi turėti mažą pasipriešinimą, kad vartotų mažai elektros energijos bei veiktų tyliai. Rekuperacijos projektavimo metu yra parenkami tinkami ortakiai, rekuperatorius bei kiti komponentai. Pats rekuperacinės sistemos įrengimas turi būti atliekamas kruopščiai bei neatsiliekant nuo projekto.

  Šiais laikais galite rasti daug ir įvairių patarimų, kaip pasigaminti rekuperatorių ar pačiam įsirengti rekuperacinę sistemą, tačiau efektyvų ir kokybišką rekuperatoriaus darbą gali garantuoti automatika. Valdymo automatika suteikia plačias valdymo galimybes: visiškai paprastai galite suformuluoti norimus vėdinimo režimus, valdyti visus procesus nuotoliniu būdu.

  Rekuperacinės sistemos įrengimo kaina susideda iš rekuperatoriaus, vėdinimo medžiagų ir darbų. Ši kaina gali skirtis du ar net tris kartus, viskas priklauso nuo medžiagų kokybės, priimtų sprendimų bei įrenginio kainos. Dažniausiai vidurinis variantas būna tinkamiausias daugeliui žmonių.

  Pati rekuperacinė sistema veiks tikriausiai visais atvejais, nepriklausomai, kokia bus vėdinimo sistemos kaina, tačiau eksploatacinės išlaidos bei problemų kiekis šaltuoju periodu skirsis drastiškai. Todėl pigiausio sprendimo siūlome vengti.

  Jei norite turėti tinkamai veikiančią rekuperacinę sistemą būtinai pasikonsultuokite su profesionalais, kurie ne tik patars, padės išsirinkti ar įsirengti, bet taip pat ir informuos apie kitų, jau įsirengusių, vartotojų atsiliepimus, rekomendacijas ar patarimus. Kartais kur kas vertingiau nusipirkti ar įsirengti vieną ar kitą sistemą brangiau, kadangi vėliau ji atsiperka. Rekuperacinė vėdinimo sistema, kurios kaina gali būti brangesnė, įsirengus – atsipirks, galėsite džiaugtis sutaupę elektros energijos, mažiau sumokėti pinigų. Rekuperacijos veikimui įtakos turi ne tik gamintojo patikimumas, bet ir kvalifikuotų projektuotojų, montuotojų pasirinkimas, tinkamas įrangos eksploatavimas.