Projektuojant sistemą visų ortakių diametrai parenkami atsižvelgiant į oro kiekius, pratekančius jais. Pagrindinis reikalavimas tyliai sistemai - ortakių diametrai negali būti per maži ir sistemoje turi būti kuo mažiau alkūnių bei pereigų.
 

SKARDINIŲ ORTAKIŲ SISTEMOS PRIVALUMAI IR GALIMYBĖS

 

  • Ortakiai gali būti montuojami apvalūs arba keturkampiai
  • Platus skardinių ortakių diametrų pasirinkimas ir pritaikymas visiems net ir sudėtingiausiems projektams
  • Skardinių ortakių sistema pigesnė

 

PAGRINDINIAI SKARDINIŲ ORTAKIŲ SISTEMOS KOMPONENTAI

 

 Cinkuotos skardos ortakis Cinkuotos skardos ortakis
 Cinkuotos skardos fasoninės detalės - movos, alkūnės, pereigos, reguliavimo sklendės Cinkuotos skardos fasoninės detalės
 Difuzoriai:

- oro tiekimo
- oro šalinimo

 Triukšmo slopintuvai:

- lankstus akustinis ortakis

 Oro paėmimo/išmetimo į lauką ortakis:

- pūsto polietileno ortakis

 

PAVYZDINĖ SKARDINIŲ ORTAKIŲ SISTEMOS SCHEMA

Pavyzdinė skardinių ortakių sistemos schema

SKARDINIŲ ORTAKIŲ SISTEMA

 

Skardinių ortakių sistema, tai dažniausiai projektuojama ir montuojama vėdinimo sistema. Skardinių ortakių sistema naudojama tiek privatiems, tiek ir komerciniams, pramoniniams projektams. Šios vėdinimo sistemos principas - nuo vėdinimo įrenginio jungiamas "tranzitinis" ortakis nuo kurio atsišakoja visų galutinių oro tiekimo/ištraukimo taškų atšakos.

LANKSČIŲ ORTAKIŲ SISTEMA

 

Kolektorinė lanksčių ortakių sistema veikia tuo pačiu principu kaip šildymo kolektorinė sistema - reikiamas oro kiekis iš kolektoriaus paduodamas tiesiai į difuzorių, kuriuo oras patiekiamas į patalpas. Kolektorinės sistemos veikimo principas užtikrina tylesnį veikimą, maksimalų sistemos sandarumą bei telefonijos efekto nebuvimą.

EFEKTYVI VĖDINIMO SISTEMA

Bet kaip įrengta vėdinimo sistema dar neužtikrina norimo rezultato. Siekiant maksimalios naudos ir geriausio efekto, projektuojant ir parenkant efektyvią, optimalią vėdinimo sistemą būtina remtis pagrindiniais ir svarbiausiais kriterijais:

REKUPERACINĖ SISTEMA

Rekuperacinė vėdinimo sistema ne tik išsprendžia namo vėdinimo problemą, bet tuo pačiu grąžina iki 95% šilumos išmetamos su šalinamu oru. Išties su rekuperacija gaunate ne tik vėdinimą ir šilumos taupymą, nes rekuperacinės vėdinimo sistemos suteikia visai kitą gyvenimo lygį, kuris leidžia gyventi sveikiau, jausti mažesnį nuovargį, ilgiau išlikti energingam, greičiau pašalinti nemalonius kvapus, apsaugo namo konstrukcijas nuo pelėsio,  o karštomis vasaros naktimis vėsina patalpas.