Saulės elektrinės inverteriai

 • 852.90  - 1263.07 
  2002.79  - 2351.03 
 • Norint namuose naudoti saulės elektrinės pagamintą energiją, neužtenka tik pačios elektrinės ir kelių laidų. Buityje ir namuose naudojame kintamos srovės (AC) elektrą, o pati elektrinė gamina nuolatinės įtampos (DC) srovę, kurią reikia konvertuoti. Būtent tai ir daro inverteriai saulės elektrinėms, kitaip dar vadinami keitikliais.

  Patekusi į keitiklį, elektros srovė yra konvertuojama bei gali būti tiekiama į tinklą ar bateriją, kur būtų kaupiama.
  Tai yra vienas iš svarbiausių komponentų visoje sistemoje, kadangi be jo elektrinė tiesiog gamintų elektrą, bet jos nebūtų įmanoma panaudoti. Pats inverteris (keitiklis) gali būti montuojamas lauke arba viduje, priklausomai nuo infrastruktūros ir pačio įrenginio atsparumo klasės. Dažnai jį sumontuoti pasirenkama po stogine arba viduje – rūsyje, sandėliuke, kitoje techniniams mazgams skirtoje patalpoje. Priklausomai nuo jūsų situacijos ir visų aplinkybių, pasiūlyti sprendimai gali skirtis, tačiau tinkamai parinktas inverteris užtikrins, kad visa sistema veiktų stabiliai, maksimaliu našumu ir taip, kaip numatyta gamintojo.
  Būtent inverteris leis džiaugtis tuo, kad įjungus telefoną krautis į lizdą arba paleidus skalbimo mašiną, o gal net prijungus elektromobilį prie įkrovos stotelės, energiją, kurią šie įrenginiai naudos, bus gausnama iš nuosavos saulės elektrinės.

  Saulės elektrinės inverteriai internetu

  Saulės inverteris gali būti patogiai įsigyjamas internetu. Patys pasirinkite jums labiausiai tinkantį modelį arba susisiekite su mūsų komanda, gaukite rekomendaciją bei pasiūlymą ir įsigykite tokią įrangą saulės elektrinei, kurią naudosite ilgai ir sėkmingai.
  Visi saulės inverteriai Rekuperatorių centro elektroninėje parduotuvėje yra kruopščiai atrinkti, vadovaujantis gamintojų reputacija, ekspertų bei vartotojų įvertinimais. Prekių puslapiuose galite rasti visą išsamią techninę informaciją apie jus sudominusį inverterį. Perkantiems internetu taip pat verta žinoti, kad Rekuperatorių centras siūlo galimybę tokią įrangą pirkti ir išsimokėtinai. Mūsų partneriai inBank|Mokilizingas bei Esto Lizingas galės labai greitai, tiesiog internetu priimti jūsų paraišką, ją išnagrinėti ir pateikti pasiūlymą finansavimui. Taip saulės inverteris galės būti jūsų labai patrauklia kaina.
  Vertinant visumą, dabar investuoti į atsinaujinančią energetiką ir ypač saulės elektrines yra tikrai protingas žingsnis. Sumažinę savo priklausomybę nuo nestabilių visuomeninio ir įprasto tinklo kainų, galėsite būti labiau užtikrinti dėl savo finansų ir nesikankinsite su itin aukštomis sąskaitomis, ypač šildymo sezono metu. Pajėgūs saulės inverteriai leis itin aukštu efektyvumu pasigaminti visur naudoti tinkamą saulės elektrą. Jeigu turite ir bateriją, pagamintą energiją galėsite kaupti, užuot atiduodami atgal į tinklą ir vėliau turėdami mokėti saugojimo mokestį.
  Visus sprendimus, susijusius su keitikliais bei inverteriais, jų montavimu ir kita saulės elektrinių technika galime pasiūlyti savo elektroninėje parduotuvėje.
  Domina saulės inverteriai ir montavimo darbai bei projektavimas saulės elektrinėms? Norite pasiūlymo savo namams kuo greičiau ir kuo patrauklesne kaina? Tada kreipkitės į mūsų klientų aptarnavimo specialistus kontaktų skiltyje nurodytu telefonu arba elektroninio pašto adresu. Mūsų komanda padės rasti optimaliausią sprendimą jūsų namams.

  Pagrindiniai saulės elektrinės inverterio parametrai

  Kadangi prekės puslapyje esančioje lentelėje rasite nemažai techninės informacijos apie keitiklio parametrus, vertinga žinoti tai, kurie iš parametrų bus svarbiausi, galintys daryti didžiausią įtaką pasirinkimui. Nors kiekvienas parametras yra reikšmingas, tačiau į tam tikrus kreipkite patį didžiausią dėmesį, kadangi jie daugiausiai prisideda prie efektyvumo didinimo bei naudos jūsų namų ūkiui.

  Efektyvumas

  Savaime suprantama, kad visada turėtumėte prioritetą teikti tiems inverteriams, kurie pasižymi aukštesniu efektyvumu. Jis yra matuojamas procentais (%) ir nurodo, kaip efektyviai bus konvertuojama nuolatinės srovės (DC) elektros energija į kintamos srovės (AC), tai yra tokią, kurią galėsite panaudoti. Beveik visi, patikimų gamintojų, aukštos klasės saulės elektrinių inverteriai turi bent 95-97% efektyvumą.
  Jums svarbu, kad kuo didesnė energijos dalis iš keitiklio būtų panaudojama.

  Valdymas, kontrolė, stebėjimas

  Dabar jau beveik kiekvienas inverteris saulės elektrinei turi šiuolaikišką pritaikymą valdymui ir monitoringui. Jis gali susisieti su jūsų bevielio interneto (Wi-Fi) tinklu arba būti pasiekiamas per atstumą, su Bluetooth ryšiu. Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu prisijungsite prie inverterio, galėdami tai padaryti nuotoliniu būdu, įgysite milžinišką pranašumą ir padidinsite galimybę saulės elektrinę naudoti kaip įmanoma efektyviau. Galėdami prisijungti prie ir matydami, kaip veikia saulės inverteris, tiek jūs, tiek rangovai galės nuotoliniu būdu pakeisti svarbius nustatymus ar kalibravimo parametrus, kad įranga veiktų dar efektyviau.
  Priklausomai nuo gamintojo ir nuo jo siūlomų technologinių sprendimų, nuotolinė prieiga gali leisti matyti skirtingą informaciją. Visgi, daugumos keitiklių bevielės prieigos taškas leis matyti momentinę elektros gamybą bei istorinius rodmenis, klaidas ir sutrikimų istoriją bei kitus svarbiausius nustatymus ir rodiklius.

  Konstrukcijos tipas ir atsparumas aplinkos poveikiui

  Kaip ir kiekvienam įrenginiui saulės elektrinės sistemoje, taip ir keitikliui būtina numatyti vietą, kur jį montuosite. Pačio keitiklio techninės savybės, o jeigu tiksliau – atsparumo laipsnis aplinkos poveikiui apriboja galimybes jo montavimui. Modernūs saulės inverteriai jau turi ir IP65 ar net aukštesnės kategorijos atsparumo sertifikatą. Toks sertifikatas užtikrina, kad įrenginys yra pakankamai atsparus oro taršai ir drėgmei bei temperatūrų svyravimams, kad galėtų būti eksploatuojamas lauke. Svarbiausia čia yra paminėti tai, kad net ir lauke sumontavus keitiklį, jį vis tiek privaloma paslėpti nuo tiesioginių kritulių ar saulės spindulių.
  Įprastai jie montuojami pavėsinėse, stoginėse ar tokioje vietoje, kur jį užstotų stogelis ar kitas konstrukcinis elementas.
  MPPT taškai
  MPPT (angl. Maximum Power Point Tracking) yra įrenginys, dažniausiai vadinamas valdikliu, kuris užtikrina tai, jog į keitiklį pateks kuo daugiau energijos – krovimas ir gamyba vyks kuo efektyviau.
  Jums svarbu, kad keitiklio modulis turėtų galimybę prijungti 2 arba net daugiau MPPT įeičių. Kuo tai naudinga? Visų pirma, skirtinga įeitis leis prie keitiklio prijungti skirtingą modulių grandinę, dirbančią skirtingu efektyvumu. Realioje praktikoje tai atsiliepia tuomet, kai turite ne vieną saulės elektrinę, jos yra sumontuotos skirtingose vietose arba skirtingais kampais ir jų veikimas tuo pačiu laiku gali būti ne vienodai efektyvus.
  Tam, kad gamyba toliau vyktų efektyviai, reikia skirtingų sekimo taškų, atitinkamo įeičių ir modulių grupių skaičiui bei optimizatoriaus.

  Aušinimo mechanizmas

  Kaip ir kiekvienas mechanizmas, kuris gamina energiją arba ją apdoroja, taip ir inverteris saulės elektrinei turi būti paruoštas savaiminiam aušinimui. Saulės elektrinėms ir visiems elektrą gaminantiems mechanizmams svarbi optimali temperatūra, kadangi tai leidžia išlaikyti maksimalų efektyvumą. Beveik visi inverteriai yra aušinami ventiliatoriais arba radiatoriais.
  Vienintelis jums aktualus skirtumas yra jų veikimo triukšmingumas. Radiatoriniai modeliai veikia tyliau, o pasirinkus ventiliatorinį būtina užtikrint, kad jį pasieks pakankamas oro srautas. Jis reikalingas tam, kad ventiliatorius galėtų suktis ir turėtų prieigą prie pakankamo resurso vėdinimui.

  Kiti parametrai

  Be abejonės yra ir ne vienas kitas parametras, kuris vaidina svarbų vaidmenį. Prie tokių galime priskirti mažiausią pradinę arba startinę įtampą. Šis parametras nurodo, kada įsijungs ir išsijungs keitiklis. Ryte, kada saulė jau pradeda pakankamai ryškiai šviesti ir moduliai ima gaminti energiją, inverteris įsijungia, o naktį, kai saulės nebelieka ir energija nebėra gaminama, išsijungia. Rekomenduojama į vieną grandinę sujungti kuo daugiau modulių, kad energiją gaminti pradėtumėte kuo anksčiau ryte, kadangi didesnė grandinė anksčiau pasieks startinės įtampos tašką.
  Garantija yra dar vienas svarbus parametras, kuris jums leis būti maksimaliai užtikrintiems savo pirkinio kokybe. Inverterių garantijos nurodomos prekių kataloge. Rekuperatorių centras suteikia garantiją ne tik patiems įrenginiams, tačiau ir mūsų atliekamiems darbams.
  Tam tikrais atvejais jūsų pasirinkimą apribos ir įrenginio matmenys. Jeigu jis yra per didelis numatytai arba skirtai erdvei, teks ieškoti kitos alternatyvos. Matmenys yra nurodomi prekės puslapyje, informacinėje lentelėje. 

  Skaityti daugiau