SKARDINIŲ ORTAKIŲ SISTEMA

 

Skardinių ortakių sistema, tai dažniausiai projektuojama ir montuojama vėdinimo sistema. Skardinių ortakių sistema naudojama tiek privatiems, tiek ir komerciniams, pramoniniams projektams. Šios vėdinimo sistemos principas - nuo vėdinimo įrenginio jungiamas "tranzitinis" ortakis nuo kurio atsišakoja visų galutinių oro tiekimo/ištraukimo taškų atšakos.

LANKSČIŲ ORTAKIŲ SISTEMA

 

Kolektorinė lanksčių ortakių sistema veikia tuo pačiu principu kaip šildymo kolektorinė sistema - reikiamas oro kiekis iš kolektoriaus paduodamas tiesiai į difuzorių, kuriuo oras patiekiamas į patalpas. Kolektorinės sistemos veikimo principas užtikrina tylesnį veikimą, maksimalų sistemos sandarumą bei telefonijos efekto nebuvimą.

KODĖL REIKIA VĖDINIMO?

 

Siekiant taupyti brangią šilumą šiuolaikiniai namai statomi šilti ir sandarūs, o renovuojamų pastatų fasadai apšiltinami bei seni langai keičiami naujais. Tačiau tokiu būdu apribojama ir oro apykaita patalpose, kurios neužtikrinus neužtikrinami ir šviežias oras ir geras mikroklimatas bei pastato konstrukcijos apsauga.

EFEKTYVI VĖDINIMO SISTEMA

Bet kaip įrengta vėdinimo sistema dar neužtikrina norimo rezultato. Siekiant maksimalios naudos ir geriausio efekto, projektuojant ir parenkant efektyvią, optimalią vėdinimo sistemą būtina remtis pagrindiniais ir svarbiausiais kriterijais:

REKUPERACINĖ SISTEMA

Rekuperacinė vėdinimo sistema ne tik išsprendžia namo vėdinimo problemą, bet tuo pačiu grąžina iki 95% šilumos išmetamos su šalinamu oru. Išties su rekuperacija gaunate ne tik vėdinimą ir šilumos taupymą, nes rekuperacinės vėdinimo sistemos suteikia visai kitą gyvenimo lygį, kuris leidžia gyventi sveikiau, jausti mažesnį nuovargį, ilgiau išlikti energingam, greičiau pašalinti nemalonius kvapus, apsaugo namo konstrukcijas nuo pelėsio,  o karštomis vasaros naktimis vėsina patalpas.