Saulės elektrinės moduliai

  • Prekių nėra.
  • Galimybė gauti ekonomiškesnę ir gamtą tausojančią elektros energiją dar niekad nebuvo taip paprastai pasiekiama. Rekuperatorių centro pasiūloje yra saulės moduliai, kurie gali saulės energiją versti elektra ir aprūpinti jūsų buitį.

    Mūsų komanda pasiūlys ne tik patrauklias sąlygas įsigyti modulius draugiška kaina, tačiau pasiūlys ir tokias paslaugas, kaip: projektavimas, montavimas, aptarnavimas.
    Esame tvarios, iš atsinaujinančių šaltinių gaunamos elektros energijos profesionalai, todėl visada patarsime ir rekomenduosime geriausius sprendimus privatiems bei verslo klientams Lietuvoje.
    Dėl individualaus pasiūlymo, kurį sudaro projektavimas, saulės moduliai, keitiklis ir visa kita įranga bei montavimo paslauga – kreipkitės kontaktų skiltyje nurodytu telefonu arba elektroninio pašto adresu. Mūsų komanda padės rasti optimaliausią sprendimą jūsų namams.

    Saulės moduliai internetu

    Internetu perkant saulės modulius galėsite džiaugtis ne tik patrauklia kaina bet ir plačiu prekių asortimentu. Čia taip pat rasite daug informacijos apie kiekvieno modulio technines savybes (matmenys, galingumas ir kt.). Prieš pateikdami užsakymą galite lengvai susipažinti su finansavimo ir kitų siūlomų naudų galimybėmis.
    Dauguma namų ūkių, įsirengę saulės modulius gauna daugiau naudos nei tik pastebimai žemesnės sąskaitos už elektrą. Šie vartotojai taip pat prisideda prie planetos tausojimo ir pasidaro nepriklausomi nuo nestabilių elektros energijos kainų atviroje rinkoje. Moksliniai tyrimai, oficiali statistika ir praktinė naudotojų patirtis įrodo, kad saulės energija padeda generuoti pakankamai elektros energijos beveik bet kuriam namų ūkiui. Svarbiausia – tinkamo galingumo elektrinės pasirinkimas ir kokybiškas, profesionalus jos įrengimas. Būtent tuo pasirūpinti galime mes. Jums beliks tik džiaugtis nauda.

    Saulės modulių priežiūra

    Saulės modulių įrengimas yra labai reikšmingas žingsnis bei svarbi investicija. Padarę ją galėsite ne tik pradėti mažinti išlaidas elektros energijai. Taip pat atsiras ir galimybė didžiuotis tuo, kad prisidedate prie anglies pėdsako mažinimo ir namams aprūpinti naudojate švaresnę energiją.
    Sumontavus plokštes, bent kelerius metus jums ko gero nereikės net sukti galvos dėl išlaidų ar priežiūros, kurią gali atlikti specialistai. Patys saulės moduliai dažniausiai visiškai nepriekaištingai veikia daugelį metų ir daugumos iššūkių ar kliūčių nebijo. Tačiau taip pat svarbu reguliariai atlikti bent paviršutinę apžiūrą, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia tinkamai.

    Medžiai ir jų metamas šešėlis

    Pirmoji rekomendacija priežiūrai – neleiskite, kad kažkuris saulės modulis patektų į medžių metamą šešėlį. Jeigu ant jų krinta šešėlis, moduliai netenka efektyvumo ir nors visu šimtu procentu pašalinti šią kliūtį gali būti neįmanoma (miškas ar panašios kliūtys), tačiau pasistenkite apkarpyti medžius taip, kad kolektoriai gautų kuo daugiau tiesioginės saulės. Genėjimą ir apkarpymą vertėtų kartoti kas 4-6 metus, kadangi maždaug per tiek laiko gali užaugti nauji medžiai, trukdantis saulės spindulių keliui iki modulių.

    Šiukšlės, nuolaužos, nešvarumai

    Neišvengsime to, kad per laiką ant modulių bei šalia jų ims kauptis šiukšlės bei nešvarumai. Vėjas ir kiti procesai, atpučiantys ir atkeliantys šiukšles prie modulių gali ne tik sugadinti vaizdą akims, bet ir reikšmingai sumažinti jų efektyvumą gaminant elektrą. Jeigu matote, kad saulės moduliai yra padengti lapais, šakomis ar kitais svetimkūniais, paskubėkite juos pašalinti. Svarbiausia tai daryti saugiai, todėl jei neturite saugios prieigos prie modulių, išsikvieskite profesionalus.
    Vienas iš dažniausių svečių prie modulių yra paukščių išmatos. Jie ant modulių dažnai nutupia ir dėl to juos užteršia, tad reikia galvoti apie jų nubaidymą ir paliktų nešvarumų nuvalymą.

    Inverterio (keitiklio) veikimo stebėsena

    Inverteris yra labai svarbus įrengimas saulės elektrinės sistemoje. Nedvejokite kartą į pusmetį ar bent jau į metus patikrinti ar viskas veikia tinkamai. Dažniausiai pakanka užmesti akį į daviklius, lemputes bei patikrinti, kad viskas dega žaliai, nėra apie gedimus ar problemas pranešti galinčių ženklų.
    Stebėdami visos sistemos efektyvumą ir keitiklio darbą jūs galite užkirsti kelią rimtų problemų atsiradimui, kadangi jas diagnozuosite dar anksti ir jos nespės virsti labai rimtomis.

    Saulės modulių valymas ir plovimas

    Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kada jūsų saulės moduliai turėtų būti valomi. Nors ir šį darbą geriau patikėti profesionalams, tačiau tai galima padaryti ir patiems. Svarbiausia – nepersistengti ir viską daryti kruopščiai bei atsargiai, stengiantis nepažeisti modulių ir panelių.
    Tam jums reikės: ilgo strypo su šluoste arba ilgakočio šepečio, jeigu moduliai yra ant stogo, šepetys būtinai turi būti itin minkštais šereliais, neutralaus, nekenksmingo valiklio, vandens šaltinio.
    Pagal taisykles, saulės modulis negali būti valomas, kai yra įkaitęs. Todėl valymą palikite tam laikui, kai jos atvėsta vakare arba darykite tai dieną, kada oras yra debesuotas ir moduliai dirba ne pilnu pajėgumu. Kadangi pati sistema yra kuriama taip, kad būtų atspari drėgmei ore ir lietui, galite nebijoti šlapinti modulius. Svarbiausia yra su vandeniu nesukelti temperatūrinio šoko, jeigu jie – karšti, o vanduo – šaltas. Naudokite oro temperatūros arba drungną vandenį.
    Paprasčiausiai apipurkškite modulių paviršių valymo priemone, užpilkite šiek tiek vandenis ir švelniu šepečiu nušveiskite. Tai turėtų padėti pašalinti didžiąją dalį arba net visus nešvarumus nuo paviršiaus.]

    Nuo ko priklauso saulės modulių efektyvumas?

    Turbūt vieni svarbiausių klausimų, kurie kyla būsimiems pirkėjams ir vartotojams yra: „Koks bus modulio efektyvumas?“ ir „Nuo ko jis priklauso?“. Visi šie klausimai yra svarbūs ir aktualūs vartotojams.
    Visų pirma reikėtų pasakyti, kad saulės moduliai gali efektyviai veikti ir net darganotą ar apsiniaukusią dieną. Net, jeigu debesuota, jie veikia, tik ne taip efektyviai. Vienintelis metas, kada saulės modulis „ilsisi“ ir negamina energijos yra naktis. Kiti faktoriai, darantys įtaką efektyvumui, gali būti priskiriami į: pačio modulio technologijų, montavimo ir gamtos sąlygų kategorijas.
    Be abejonės įtaką daro ir keitiklio (inverterio) bei infrastruktūros sprendimai, tačiau pagrindinės kategorijos bus trys.

    Pačių modulių efektyvumas

    Saulės moduliai, vidutiniškai gali maždaug 15-27% fotoninės saulės energijos paversti į naudojimui tinkamą elektros energiją. Galutinis procentas labai priklauso nuo kitų faktorių, kaip sumontavimo orientacija, pakreipimo kampas ir kiti.
    Įtaką efektyvumui daro ir pati medžiaga, iš kurios jie yra pagaminti. Pavyzdžiui, monokristaliniai arba vieno elemento moduliai yra gaminami iš aukščiausios klasės, gryniausio silicio. Monokristaliniai elementai yra patys efektyviausi optimaliomis sąlygomis. Jie yra tamsesni ir turi užapvalintus kraštus (įprastai).
    Na, o polikristaliniai saulės moduliai išsiskiria kiek mažesniu efektyvumu, tačiau įprastai kainuoja kiek pigiau. Čia silicis panaudojamas kiek kitokiu būdu, į vieną elementą sujungiant daug kristalų. Dažniausiai šio tipo moduliai yra kvadratiniai ir išsiskiria mėlyna spalva.
    Bene maloniausia pirkėjams ir turėtojams girdėti tai, kad net praėjus keliems dešimtmečiams po modulių įrengimo, jiems vis dar taikoma labai solidi efektyvumo garantija. Po keliolikos ar net dvidešimties (kartais net dar daugiau) metų jūsų moduliai turėtų vis dar veikti 80+% efektyvumu.

    Montavimo sprendimai

    Pasakykime labai paprastai – Lietuvoje, kuri yra šiauriniame pusrutulyje, tinkamiausia montuoti modulius taip, kad jie būtų atsukti į pietus. Taip yra optimaliausia, kadangi tokia orientacija leis moduliui gauti daugiausiai saulės spindulių per dieną. Tačiau daug kas renkasi juos nukreipti į pietvakarius. Tam daryti yra priežastis, kadangi energija naudingesnė, jeigu ją gauname vėliau dieną, kada daugiau būname namuose, labiau šildomės, įsijungiame šviesą, kitus įrenginius. Bendrą gamybos sumažėjimą visiškai atsveria tai, kad energijos resursas yra pasiekiamas tada, kai jo labiausiai reikia.
    Montuotojai visada apsvarsto ne tik įrangos orientaciją (kryptį, kuria ji nukreipta), tačiau ir pasvirimo kampą. Tam, kad saulės modulis būtų maksimaliai efektyvus, jo pasvirimo kampas turėtų atitikti geografinę platumą. Pavyzdžiui, jeigu saulės modulių masyvas yra montuojamas 50 laipsnių platumoje, idealus pasvirimo kampas taip pat yra 50o. Trumpai šią taisyklę supaprastinant – kuo arčiau pusiaujo esame, tuo naudingiau yra modulius įrengti taip, kad jie būtų nukreipti tiesiai į viršų.

    Gamtos sąlygos

    Kadangi Saulės energija mus pasiekia iš gamtos, tai ta pati gamta gali palengvinti ar pasunkinti elektros gamybos procesą.
    Įprastas saulės modulis nustos būti efektyvus, jeigu ant jo paviršiaus susikaups bent ~5cm sniego sluoksnis. Tada įrenginys praras visą efektyvumą. Būtent dėl to dauguma modulių yra montuojami kampu. Įrengimo taisyklės tam ir sukurtos, kad vanduo, sniegas ar kitos šiukšlės galėtų savaime nukristi nuo modulio. Tiesą pasakius, sniegas tam tikromis sąlygomis gali būti net ir naudingas veiksnys. Jeigu jis neužkloja modulio, o guli ant žemės, ryškiai atsispindinti saulės šviesa gali būti modulio surenkama papildomai energijai gauti.
    Ledas ant modulių paviršiaus gali kauptis tik tuo atveju, jeigu jie nėra padengti siliciu. Tai labai kenkia bendrai energijos gavybai. Tačiau dėl to, kad visi A klasės moduliai yra padengti siliciu, tokia problema neaktuali.
    Vėjas daugiau veikia kaip natūralus vėsintojas, o tai didina modulių efektyvumą. Kruša net iki 30m/s neturėtų būti žalinga ir tik stichinio lygio nelaimė galėtų padaryti reikšmingą žalą. 

    Skaityti daugiau